Akademia Dziennikarstwa

akademiadziennikarstwaW najbliższą sobotę, 26 listopada, zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach Akademii Dziennikarstwa.

Program

Zajęcia będą prowadzone w 2 grupach.

Pierwsza grupa to „Montaż od zera” i jest dla osób, które nie miały do tej pory do czynienia z montażem filmów. Prowadzący z przykładowego materiału video zmontuje film. Zaczniemy od skopiowania materiału na komputer, poprzez import, wybór scen, synchronizację dźwięku, dodawanie napisów, dobór muzyki i rendering otrzymamy gotowy do publikacji film.

Uwaga: w tej grupie na zajęciach nie trzeba mieć komputera. 

 Druga grupa to „Montaż dla średniozaawansowanch” i jest dla osób, które spotkały się już z montażem filmów. Zajmiemy się zmontowaniem filmu z materiału, który każdy z uczestników będzie mógł pobrać na swój komputer i w trakcie zajęć montować. Celem zajęć będzie utrwalenie podstaw obsługi oprogramowania, a na przykładowym filmie wykorzystamy ujęcia slowmotion, podstawy korekcji barwnej, kadrowanie i stabilizację obrazu oraz kilka sposobów jak eliminować niedoskonałości z naszego materiału filmowego.

Pracujemy w Adobe Premiere Pro (w wersji CS6 lub CC) najnowsza wersja programu w 30 dniowej wersji testowej jest do pobrania ze strony: http://www.adobe.com/pl/products/premiere.html