Bóg czeka na człowieka

Na zaproszenie ks. Krzysztofa Pawliny, profesorowie i pracownicy Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie zgromadzili się 19 grudnia na spotkaniu wigilijnym.

Na początku spotkania ks. Rektor zaprosił zebranych do wspólnej kolędy, po czym ks. Marek Dobrzeniecki przeczytał słowa Ewangelii o narodzinach Jezusa.

„Bóg czeka na człowieka, żeby mógł się w nim narodzić” – mówił do zebranych ks. Pawlina. Przekonywał, że „warto sobie uświadomić, że Jezus czeka, kiedy znajdzie w nas godne miejsce, żeby się mógł w nas narodzić, żeby mógł do nas przyjść”. Ksiądz Rektor życzył, żebyśmy to oczekiwanie Boga skrócili. Aby znalazł w nas godną osobę. Aby to oczekiwanie się stało.

Życzył również „radości, że się Bogu na coś przydajemy, że się ludziom na coś przydajemy”. Wówczas Papieski Wydział Teologiczny staje się uczelnią, gdzie czuje się bicie Bożego serca – mówił ks. Pawlina.

Następnie przyszedł czas na składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Świąteczne spotkanie zakończył wigilijny posiłek oraz prezenty.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski