Budujcie dom na skale

2 czerwca Ks. Kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Po Mszy św. dyplomy z rąk Ks. Kardynała otrzymali studenci Studium Małżeństwa i Rodziny, Studium Animacji Małżeńskiej oraz absolwenci studiów teologicznych, a Pan Stanisław Skała uhonorowany został medalem „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej”.

W homilii, Ks. Kardynał odniósł się do słów Jezusa – iż każdy kto słucha słów Jego i wypełnia je podobny jest do człowieka, który buduje swój dom na skale. Z kolei ten, który buduje lecz nie wypełnia nauki Jezusa, podobny jest do człowieka, który buduje dom na piasku.

 „Spróbuj budować na skale. Spróbuj budować na słowie Boga. Spróbuj budować na posłuszeństwie Panu Bogu – to jest to wezwanie które do Was dzisiaj kieruje Pan Jezus” – mówił Wielki Kanclerz papieskiej uczelni.Kardynał Nycz wyraził przekonanie, że wszyscy obecni na sobotniej Eucharystii uczestniczą w budowaniu domu Kościoła na skale – poprzez wykładanie i nauczenie, poprzez uczestnictwo w zajęciach i warsztatach, poprzez towarzyszenie małżeństwom i rodzinom.

„Bądźmy tymi, którzy budują na słowie Pana Boga, na Jego zbawczej woli. Bądźmy tymi, którzy zawsze próbują budować na skale, na trwałym fundamencie, na którym nasze życie staje się piękne” – apelował do zebranych metropolita warszawski.

Po mszy św. kardynał Nycz wręczył dyplomy absolwentom dwuletniego Studium Małżeństwa i Rodziny, rocznego Studium Animacji Małżeńskiej oraz studentom, którzy zdali ex-universa. Medal „Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej” otrzymał wieloletni wykładowca PWTW, p. Stanisław Skala.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski