„Mieliśmy do czynienia z Mozartem teologii. To najgenialniejszy diagnostyk naszej współczesności” – tak określa papieża Benedykta XVI ks. prof. Jerzy Szymik. Czy przynajmniej po części znamy jego profetyczne spostrzeżenia, esencjalność myślenia i duchowe ciepło? Co z tej wielkiej syntezy teologii i duchowego bogactwa może dziś stanowić dla nas dziedzictwo, które umocni naszą wiarę?

Tego możemy się dowiedzieć podczas wykładu „(Nie)znana duchowość Benedykta XVI”, który wygłosi ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik (Uniwersytet Śląski).

Wykład odbędzie się 7 marca (wtorek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!


,,Duchowość dla Warszawy” to nazwa cyklu wykładów otwartych organizowanych przez AKW we współpracy z Biblioteką Rolniczą, które odbywają się w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.


Zobacz poprzednie edycje ,,Duchowości dla Warszawy” (video):


Projekt „Duchowość dla Warszawy” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” (nr projektu SONP/SN/514405/2021)