Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

Papieski Wydział Teologiczny Collegium Joanneum wraz z Centrum Kultury Dobre Miejsce zaprasza na film i dyskusję. W najbliższą sobotę, 16 grudnia, g. 18:00, wyświetlimy film pt: „Old Fashioned”.

Film od 14 r.ż. Na Aulę wpuszczamy publiczność 17:45.

„Old Fashioned to historia współczesnej miłości w stylu retro.” Tak film przedstawiają twórcy. Recenzenci określają go jako formę detoksykacji mentalnej dla współczesnego widza. Co się za tym kryje, co to znaczy? Odpowiedzi poszukamy w Dobrym Miejscu na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych wspólnie z o. Markiem Kotyńskim CSsR.

ON
W przeszłości król studenckiej braci, teraz ma opinię staroświeckiego, przywiązanego do zasad samotnika.
ONA
Niespokojny duch o buntowniczym nastawieniu do życia i związków. Uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i wynajmuje od niego pokój na poddaszu.
RAZEM
Spotkanie Amber i Clay’a wywraca ich świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują trzymać się od siebie z daleka. Tych dwoje przekona się, że miłość to sztuka kompromisu.
?
Czy Clay wyjdzie poza mur zasad, który wokół siebie zbudował, a ona przezwycięży lęki i rany z przeszłości?

Zobacz zwiastun filmu!

Old Fashioned to historia Clay’a Walsha, niegdyś idola studenckiej braci, który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami w miasteczku uniwersyteckim gdzieś w Stanach. Otacza go tam sława osoby głoszącej górnolotne i przestarzałe hasła na temat miłości i związków oraz głęboko wierzącej w Boga.

Pewnego dnia Amber Henson – dziewczyna o niespokojnej naturze, wolny duch – pojawia się w okolicy i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem. Odkrywa ona ze zdziwieniem, że taka silna wiara i szlachetne poglądy, zupełnie dla niej nowe i przez to intrygujące, bardzo ją pociągają.

A Clay, choć stara się zwalczyć i wyprzeć to uczucie, zwyczajnie nie potrafi się oprzeć jej spontanicznemu i pełnemu pasji podejściu do życia.

Koniec końców, Clay musi przestać się chować za swoimi skomplikowanymi teoriami, a Amber przełamać swój strach i uleczyć stare rany.

Ta dwójka razem osiąga coś niespotykanego: okazuje się, że we współczesnych czasach nadal można uprawiać staromodne zaloty, pozostając w zgodzie z wiarą.


Bilety w cenie 15 zł już niebawem do nabycia on-line na stronie sklepu „Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie od 5.12 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia www.chrzescijanskiegranie.pl

Przypominamy o obowiązującej od początku nowego sezonu kulturalnego zniżce dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny!

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński CSsR (wykładowca PWTW).