Forum Filmów Nie-Zwyczajnych na PWTW

jakbogdadm-300x425Zapraszamy, 23 października (niedziela) A.D.2016, g. 18:00, na świetną komedię „Jak Bóg da” z cyklu Forum Filmów Nie-Zwyczajnych – wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…

 

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Bilety –  15 zł. Film od 12 r.ż.
Na Aulę wpuszczamy publiczność od godz. 17:45.

Bilety do nabycia od 9 października w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz od 17:00 w dniu seansu.