Jak ucieszyć Boga swoim życiem?

Msza św. w kościele Pokamedulskim w dniu 3 października, rozpoczęła nowy rok akademicki na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Eucharystii przewodniczył Rektor Uczelni – ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

„Po tak długim czasie miło Was widzieć” powiedział ks. Rektor witając zebranych.


 

W homilii ks. Rektor wyraził radość z wielu nowych studentów oraz rozwoju uczelni. Za zasadne uznał przy tym pytanie: „Jak rozradować serce Jezusa tą uczelnią, jak ucieszyć Boga swoim życiem tu studiując?”. Zapewnił, że uczelnia dostarczy wiedzy, natomiast o miłość słuchacze muszą postarać się sami. „Nie chodzi tu o jakąkolwiek miłość, ale o miłość, którą jest Bóg”. – mówił.

Ks. Pawlina wskazał cechy i naturę Bożej miłości, która jest pokorna, która się ofiaruje. Miłość taka wymaga, aby przejąć się losem drugiego człowieka. „Bóg nie czeka, aż ludzie staną się doskonali. Podobnie i my, jeśli chcemy kochać po Bożemu, powinniśmy w miłości przejawiać inicjatywę” – podkreślił ks. Rektor.

We mszy świętej uczestniczyli profesorowie Papieskiej Uczelni oraz studenci: katechetyki, Studium Małżeństwa i Rodziny, Studium Komunikacji Małżeńskiej oraz Akademii Dziennikarstwa.

Galeria 
fot. Mirosław Wiśniewski