Kolejne spotkanie z cyklu ,,Duchowość dla Warszawy” pt. Zdrowa i chora pobożność. Czyli o kształtowaniu naszej duchowości

Życie duchowe chrześcijanina powinno opierać się na solidnych fundamentach. Zdrowa pobożność nie jest jednak czymś oczywistym i powszechnym. Łatwo tu o różne odchylenia, które bywają często niezauważone czy bagatelizowane.

Pobożność można rozumieć jako stosunek człowieka do Boga w ogóle, a także jako akty, w których się ten stosunek wyraża. Powinna zatem opierać się na tym, kim jest Bóg i kim jest człowiek. Jakie są oznaki zdrowej pobożności, a co za tym idzie, duchowości, a co powinno budzić nasz niepokój? Jakie zagrożenia czy iluzje niszczą naszą duchowość? Jak ją właściwie kształtować?

Te i podobne kwestie zostaną podjęte podczas wykładu „Zdrowa i chora pobożność. Czyli o kształtowaniu naszej duchowości”, który wygłosi o. dr Wit Chlondowski OFM.

Wykład odbędzie się 14 marca (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.