Ks. Kardynał Kazimierz Nycz na papieskiej uczelni

Ks. Kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył 15 grudnia mszy św. koncelebrowanej dla profesorów i studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Uroczysta eucharystia poprzedziła spotkanie opłatkowe.

W homilii ks. Kardynał podkreślił, iż człowiek potrzebuje adwentowych przeżyć oraz adwentowych znaków i biblijnych postaci, aby mógł się szczerze i autentycznie spotkać z Panem Jezusem, aby się mógł na Niego otworzyć.

Wskazał, iż spotkanie wiary wymaga równowagi racjonalności i mądrze pojętej emocjonalności oraz „przełożenia wiary na ludzkie ręce, żeby nie była ona poza naszym życiem, nie była zawężona tylko do wymiaru ściśle pobożnościowego, ale aby ogarniała całego człowieka”. W przekonaniu ks. kardynała studenci papieskiej uczelni posiadają pierwszy fundament – fundament racjonalności.

Metropolita warszawski podziękował ks. Rektorowi, profesorom i samym studentom za pracę w kierunku spełnienia najważniejszej misji Kościoła – by nieść w sposób zrozumiały słowo Boże i prowadzić ludzi do zbawienia.

„Zapraszam abyście resztę Adwentu i całe święta potem przeżyli w duchu głębokiego spotkania z Panem Jezusem” – zakończył homilię ks. Kardynał.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski