Niech się dzieje Boże Narodzenie

Profesorowie i studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie uczestniczyli 16 grudnia we mszy św., a następnie licznie wzięli udział w spotkaniu opłatkowym.

Spotkanie rozpoczęło wspólne śpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” oraz słowa Pisma św. Następnie, Rektor PWTW, ks. Krzysztof Pawlina złożył wszystkim życzenia świąteczne.

Ks. Pawlina przywołał słowa św. Matki Teresy z Kalkuty, która mówiła, że jeśli ktoś poda pomocną dłoń drugiemu bratu – dzieje się Boże Narodzenie, jeśli ktoś uśmiechnie się do człowieka smutnego – dzieje się Boże Narodzenie, jeśli ktoś jest dobry dla drugiego człowieka – dzieje się Boże Narodzenie. Ksiądz Rektor dodał: „Kiedy na Uczelni dzieje się coś dobrego – dzieje się Boże Narodzenie”.

Ks. Krzysztof Pawlina podziękował profesorom i wszystkim ludziom, dzięki którym dzieje się Boże Narodzenie. Również studentom, którzy chcą studiować na papieskiej uczelni. Życzył wszystkim, aby Boże Narodzenie działo nie tylko w Boże Narodzenia, ale zawsze, kiedy studenci przychodzą na Uczelnię.

Po życzeniach, profesorowie i studenci z uśmiechem i serdecznością podzielili się opłatkiem. Spotkanie zakończył wspólny obiad.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski