O dobrym blogu z Szymonem Hołownią na Akademii Dziennikarstwa

20 stycznia, Szymon Hołownia poprowadził seminarium o zasadach pisania bloga dla studentów Akademii Dziennikarstwa Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

Znany felietonista i autor książek podzielił się 20-letnim doświadczeniem w pisaniu tekstów. „Warto sobie uświadomić, że nie zaspokoimy wszystkich potrzeb ludzi, którzy do nas przychodzą” – zaznaczył na wstępie. W pisaniu bloga warto skoncentrować się na jednej dziedzinie i zadbać o najwyższą jakość tekstów – mówił.

W pierwszej części dwugodzinnego spotkania, Szymon Hołownia przekazał studentom szereg praktycznych zasad i wskazówek ważnych w pracy w publicysty, mówiąc m.in. jak ważne jest oparcie się na faktach, oraz „wyciśnięcie wody” z tekstów. W drugiej części, publicysta omówił kilka tekstów napisanych przez studentów Akademii, które zamieszczane są na stronie http://blogownia.stacja7.pl/.

Studenci Akademii Dziennikarstwa uczestniczą w wykładach oraz zajęciach praktycznych. Seminaria i warsztaty prowadzą profesjonaliści ze świata mediów. W bieżącym roku akademickim, wśród prowadzących zajęcia byli m.in.: Alina Petrowa-Wasilewicz, Krzysztof Ziemiec, Aneta Liberacka, Małgorzata Ziętkiewicz, Filip Modrzejewski, Marcin Jończyk, Mateusz Miszczyński oraz Szymon Hołownia.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski