Spotkanie z islamem. Między konfrontacją a dialogiem – część 2

PWTW Sympozjum 14.04.16 Debata-1Panel dyskusyjny moderowany przez rzecznika kurii warszawsko-praskiej Mateusza Dzieduszyckiego oraz sesja pytań i odpowiedzi złożyły się na drugą część sympozjum „Spotkanie z islamem. Między konfrontacją a dialogiem”, które w dniu 16 kwietnia 2016 r. odbyło się na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

W dyskusji udział wzięli prelegenci sympozjum: prof. dr hab. Katarzyna Pachniak, i ks. dr Adam Wąs SVD oraz osoby, którym relacje chrześcijańsko-muzułmańskie znane są z również własnego doświadczenia: dr George Yacoub, oraz mgr Mohammed Algaim.

Mateusz Dzieduszycki zaproponował przejście od czasów historycznych (których dotyczyła pierwsza część konferencji) do teraźniejszości pytając: Skąd wziął się konflikt między światem islamu i światem chrześcijaństwa o takim natężeniu? Co my – jako narodowość oraz indywidualnie – możemy zrobić w obecnej sytuacji? Jaka będzie Europa, jaki będzie świat za 25 lat? Następnie pytania do panelistów skierowali z sali uczestnicy sympozjum.

Spotkanie zakończyła modlitwa Pater Noster, po której ks. Rektor Krzysztof Pawlina zaprosił wszystkich zgromadzonych na obiad. Rozmowom i dyskusjom nie było końca.

Galeria

zdjęcia: p. Mirosław Wiśniewski