Szkoła Duszpasterzy Młodzieży rozpoczęła działalność

Szkoła Duszpasterzy Młodzieży – nowe przedsięwzięcie na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie – właśnie rozpoczęła działalność. 30 września był pierwszym dniem zajęć dla osób duchownych, które pragną lepiej zrozumieć mechanizmy kształtujące współczesną młodzież.

Słuchaczy – księży i siostry zakonne, którzy przyjechali na zajęcia z całej Polski – przywitał ks. Rektor Krzysztof Pawlina. „Pierwsze zadanie jakie jest w tej szkole to: Daj się Panie poznać abyśmy mogli innym opowiadać jaki Ty jesteś. Stąd jednym z większych doświadczeń, jakie chciałbym Wam zaproponować to doświadczenie wiary, modlitwy i ducha” – mówił na wstępie ks. Pawlina.

Jeszcze przed wykładami abp. Grzegorz Ryś zaprosił słuchaczy do skrutacji Słowa Bożego. „Duch święty wzbudza w Kościele szereg ważnych sposobów nasłuchiwania słowa. Nasłuchiwania słowa, a nie czytania Pisma świętego (…).To jest wielka praca Ducha św. by człowiek usłyszał słowo, które wychodzi z Pisma” – mówił arcybiskup.

„Nasłuchiwanie Słowa” było wstępem do rozważań Co to jest Kościół i jaką ma misję, Kto buduje Kościół? oraz W jaki sposób być z młodymi w Kościele? Pierwszy dzień Szkoły zakończył wykład dr Agnieszki Kozak na temat dojrzałości i niedojrzałości lidera.

Szkoła Duszpasterzy Młodzieży Szkoła Duszpasterzy jest ofertą dla kapłanów i sióstr zakonnych, którzy pracują ze wspólnotami, studentami, mają kontakt z młodymi ludźmi i pragną lepszego zrozumienia mechanizmów kształtujących współczesną młodzież. Większość zajęć prowadzona jest  metodą warsztatową, w małych grupach. Wśród wykładowców znaleźli się m.in.: abp. Grzegorz Ryś, bp Marek Solarczyk, o. Wacław Królikowski, dr Agnieszka Kozak.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski