Uroczysta inauguracja niestacjonarnych studiów magisterskich

pwtw-immatrykulacja-studentow-e-learningu-16-10-25-4526 października 2016 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na niestacjonarnych studiach magisterskich na kierunku teologia o specjalnościach: teologia ogólna i katechetyka.

Mszę świętą koncelebrował ks. dr Andrzej Tulej, a przewodniczył jej ksiądz prof. dr hab. Krzysztof Pawlina. W kazaniu, rektor PWTW przypomniał studentom, że studiują teologię nie tylko dla siebie. „Studia, które rozpoczynasz, masz w pewnym momencie oddać Kościołowi, aby Chrystus mógł się Tobą posłużyć” – mówił.

Ksiądz Pawlina zachęcał studentów do kierowania się w życiu mądrością i odwagą. Przekonywał, że człowiek, który studiuje teologię nie może być sierotą Bożą, która potrafi odmówić wszystkie modlitwy, lecz której brak odwagi. Teolog, człowiek wierzący, ma zostawiać ślady wiary innym ludziom. Jak? Czyniąc konkretne dobro w codziennym życiu. Tam, gdzie niesiecie dobro – mówił ksiądz – tam niesiecie piękno. Bądźcie ludźmi piękna, bo Bóg jest piękny.

Po mszy świętej, ks. Rektor immatrykulował trzydziestu czterech studentów. Wśród nich są osoby, które na co dzień mieszkają w Anglii (sześć), w Niemczech (dwie), jak również w Australii, Belgii i na Białorusi (po jednej).

Osoby, które studiują na niestacjonarnych studiach magisterskich, biorą udział w trzech pięciodniowych sesjach wykładowo-egzaminacyjnych w ciągu roku. Materiały do nauki udostępniane są za pośrednictwem Internetu.

Galeria

fot. p. Mirosław Wiśniewski