Zakończyła się 6. edycja Akademii Dziennikarstwa

W sobotę 28 maja zakończyła się 6. edycja Akademii Dziennikarstwa. Studenci podczas Akademii Mistrzów zaprezentowali niezwykle ciekawe wystąpienia, które były wynikiem całorocznej nauki. Wystąpienia były zaskakujące, różnorodne w formie, pełne pasji, ale także profesjonalizmu.

Po wręczeniu dyplomów, ks. prof. Krzysztof Pawlina, Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie, przekazał studentom posłanie, by szukali prawdy, nie dali się manipulować, by nie byli uczestnikami gotowych narracji, ale oazą dążenia do prawdy i faktów.

Redaktor Alina Petrowa-Wasilewicz, która w ramach Akademii Dziennikarstwa prowadziła zajęcia „Sztuka pisania”, podkreśliła jak ważna jest rola dziennikarzy, którzy nie dają się „wciągnąć” we własne opinie, ale przekazują fakty, pozbawione emocji i własnych osądów.

W świecie dziennikarskim, walczą ze sobą dwa sposoby komunikacji – mówił dyrektor kursu Akademia Dziennikarstwa, ks. dr Przemysław Śliwiński: jeden to przekazywanie prawdy o kimś lub o czymś dla kogoś, a drugi to przekazywanie prawdy o sobie lub dla siebie. Podobnie było podczas tego kursu Akademii Dziennikarstwa. Uczulał, by zawsze pamiętać o tym, że dziennikarz jest zobowiązany do pilnowania tego pierwszego sposobu komunikacji.